Mälukeskusesse on saabunud juba paras hulk huvitavat materjali, millest valdav osa on ka skaneeritud ja digikogus kättesaadavaks tehtud. Kuigi enamus fotode ja kirjutiste kohta on meil piisavalt infot nende päritolu jms kohta, siis mõnel juhul on tekkinud küsimused, millele vastuste leidmisel loodame kogukonna abile.

Aastal 1936 andis Järvakandi Hariduse Seltsi õpiring Walgus välja ajakirja “Kajak” esimese numbri, mis sisaldab nii jutukesi kui ka luuletusi. Ajakiri kannab numbrit 1 ning toimetus pidas plaani avaldada vähemalt ka ajakirja 2. ja 3. number. Siinkohal tunnemegi huvi, kas toimetuse plaan läks käiku ja kas ajakirja anti veel välja? Kui jah, siis äkki oled sina see või tunned kedagi, kes võiks neid ajakirju omada ning lubaks meil need digiteerida.

Digikogust leiad ajakirja esimese numbri siit: https://digikogu.raplakrk.ee/handle/123456789/286

Ühe erakogu hulgas oli ka 9-leheküljeline käsikirjaline ülevaade Järvakandi kooli(de) ajaloost. Kuigi materjali sisu on äärmiselt huvitav, siis meieni jõudnud vorm on kaugel ideaalist. Kahjuks ei mäleta materjali omanik, kust ja kuidas see objekt temani jõudis. Seega vajame abi tuvastamaks, kust see materjal pärineb, et saaksime selle uuesti ja parema kvaliteediga skaneerida.

Tundub,, et tekst on kirjutatud horisontaalsesse vihikusse, kaustikusse, albumisse vms. Teksti ilmestavad juurdekleebitud fotod. Meieni jõudnud materjali on kopeeritud ja prinditud ja ehk uuesti kopeeritud – tänu kehvale printerile on koopiad aga tugevalt määrdunud.

Sisu on küll enamuses loetav ja et saaksime leida teksti päritolu, siis skaneerisime materjali ära ning seda saab näha siit https://digikogu.raplakrk.ee/handle/123456789/330. Kui omad mingitki teavet selle materjali kohta, anna meile julgelt teada malukeskus@raplakrk.ee.